Fethiye ~ Ölüdeniz
» BÖLGELER
Fethiye
Ölüdeniz
Göcek
Dalyan
Marmaris
Datça
Bodrum
Patara
Kaş
» REKLAMLAR
» GEZİ YERLERİ
Kaputaş plajı
Nirvana Apart Hotel
Hotel Ekici
Tropicana Hotel Ölüdeniz
Paspatur
Latanya Beach Resort Hotel
Aqua Park Hotel
Karaot Plajı, Fethiye
Kelebekler Vadisi
Bağla Koyu
» FETHİYE NASIL GİDİLİR?

Bu yaz tatilinizi Fethiye'de geçirmek istediniz veya tatil için Ege, Akdeniz sahillerini tercih ettiniz  ve Fethiye'yi çok merak ediyorsunuz. O halde sizlere Fethiye'ye en hızlı ve kısa yoldan nasıl gidilebileceği hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz.

Uçakla Fethiye'ye nasıl gidilir?
Fethiye'nin kendisine ait bir hava limanı olmadığı için Fethiye'ye gelmek isteyenlerin Dalaman Havalimanını tercih etmeleri veya Antalya Havalimanını tercih etmeleri gerekmekte. Fakat mesafe olarak Dalaman Havalimanı daha yakın olduğu için öncelikli tercihiniz olması gerekir.

- Dalaman Havalimanı:
 Yaz sezonunda yurtdışından direk seferlerin bulunduğu Dalaman havalimanına kış sezonunda Ankara ve İstanbul gibi büyük havalimanlarından direk seferler mevcut.  Dalaman Havalimanı ile Fethiye arası yaklaşık 40 dakikalık bir yolculuk gerektirmekte. Bu mesafeyi Fethiye otogarına kadar HAVAŞ ile yapabileceğiniz gibi özel transfer şirketlerinden de faydalanmak mümkün. Yada Dalaman merkezine kadar bir taksi ile gelerek buradan kalkan Dalaman - Fethiye otobüsleri ile de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

- Antalya Havalimanı:
Antalya Havalimanından Fethiye'ye HAVAŞ benzeri toplu taşıma araçları olmadığı için özel transfer firmalarından faydalana bilir veya Antalya otogarına beledi otobüsleri ile gidebilir buradan kalkan Antalya - Fethiye otobüsleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Kiralık araç ile Antalya'dan Fethiye'ye yaklaşık 2,5 - 3 saatlik bir yolculuk ile otobüs ile 5 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.

Karayolu ile Fethiye'ye nasıl gidilir?
Hemen hemen tüm şehirlerimizden Fethiye'ye direk otobüs seferleri mevcut. İstanbul ve Ankara'dan yaklaşık 9-10 saatlik bir yolculuk ile Fethiye'ye ulaşabilirsiniz. Kendi aracı ile İstanbul'dan gelmek isteyenler Bilecik, Kütahya Afyon, Burdur Fethiye güzergahını, Ankara'dan geleceklerin Ankara, Afyon, Burdur güzergahını, İzmir'den geleceklerin İzmir, Aydın, Muğla güzergahını kullanmalarını önerebiliriz.

Denizden Fethiye'ye nasıl gidilir?
Fethiye bir liman kenti olmasının avantajını kullanarak isteyen mavi yolculuk tutkunları için iyi bir seçim aslında doğal koyları, her ihtiyacınızı karşılayan yat limanı Fethiye'ye denizden gelmek isteyenler için her daim hazır.

© 2008 - 2014 Fethiyede.com
Anasayfa | Gizlilik | Sitemap | Fethiye otelleri
Fethiyede.com web sitesinde yer alan tüm makale ve görseller Fethiyede.com editörleri tarafınızdan özenle hazırlanmaktadır. Fethiyede.com yönetiminden yazılı izin alınmadan kısmen dahi olsa kullanılması, başka bir web sitesinde yayınlanması kesinlikle yasaktır.