Fethiye ~ Ölüdeniz
» REKLAMLAR
» BÖLGELER
Fethiye
Ölüdeniz
Göcek
Dalyan
Marmaris
Datça
Bodrum
Patara
Kaş
» GEZİ YERLERİ
Kral mezarları
Yağmur Apart Otel
Saklıkent Kanyonu
Grand Papillons Hotel
Hotel Aqua
Hotel Greenland
Club Blue Dreams
Lykiaworld Tatil Köyü
Göcek Selya Apart Otel
Grand Yazıcı Mares
Fethiye Çalış Plajı
Fethiye merkezine yaklaşık 4 km demek artik yanlış olur diye düşünüyorum çünkü Çalış plajı ile Fethiye arası hızla artan yapılaşma nedeniyle artik bir bütün haline gelmiştir. Yerli halkın ve turistlerin en çok ilgi gösterdiği Çalış Plajı uzun bir kumsala sahip olduğu gibi konaklama, gece hayati ile de beğenilmektedir.

Aslında Çalış Plajı'nı 2 ayrı plaj olarak ele almak daha mantıklı olur. Birincisi kumlu olan plaj Çalış merkezinden başlamakta ve yaklaşık 3 km kadar devam etmektedir.

Tüm eğlence mekanları ve konaklama tesisleri burada yer almaktadır.   Sahil boyunca restoran, bar, otel bulunmaktadır. 3km uzunluğunda bir yürüyüş parkuru sahil bandını izlemektedir. Burada aynı zamanda sörf basta olmak üzere birçok etkinlik de yapılmaktadır. Bu bölgede birçok yerleşik Alman başta olmak üzere turist bulunmaktadır.   2. plaj ise Koca Çalış Plajı burası de hemen Çalış Plajı'nın bittiği kısımdan baslar buranın sahili Çakıllı ve de dalgalıdır. Bu bölümde yeni yeni tesisler kurulmaktadır.Plajda ilerledikçe lüks villalar görmek mümkündür. Bu kısımda yaklaşık 4-5 km devam etmektedir daha çok piknik amaçlı gelen yerli halk tercik eder bu kısmı. 

 Çalış'da konaklama:
Çalış plajında irili ufaklı çok sayıda otel, pansiyon, apart bulunmaktadır. Bu oteller genelde plaja en fazla 400-500 metrededir ama plaja sıfır hatta plaj 3-5 metre mesafede bulunan onlarca otelde bulunmaktadır. Daha fazla bilgiyi ve Çalış otellerini http://www.fethiyede.com/fethiye-otelleri adresinde bulabilirsiniz. 

Çalış plajı, Fethiye

Çalış'da gece hayatı:
Çalış gece hayati açısından oldukça popüler bir yerdir. Her zevke göre onlarca eğlence mekanı bulunmaktadır.

Gürültülü müzik severler için gece kulüpleri türkü severler için türkü barlar, rock severler için rock barlar mevcuttur. Kısacası eğer amacınız tatilde sabaha kadar eğlenmek ise Çalış sizler için ideal bir yer olacaktır. 

Koca Çalış Plajı:
Fethiye Çalış Plajı'nın devamında bulunur. Çalış plajından sağ tarafınıza baktığınız zaman görünen tepenin o kısma kadar uzanır. Plajı çakıllı ve taslı olmasına rağmen uzun bir yapıya sahiptir. Genelde yerli halk tercih etse de son zamanlar bu kısmada tatil köylerdi inşa edilmeye başlandı.

Çalış Plajı'na nasıl gidilir ?
Fethiye merkezinde Fethiye Çalış dolmuşlarıyla 8-10 dakikalık bir yolculuk ile ulaşmak mümkündür. Dolmuşlar Fethiye merkez Camii yakınından geçmektedir.

Kategori: Fethiye
Tags:
09 Temmuz 2008 21:33:21 tarihinde " " tarafından eklenen "" makalemiz 101902 kişi tarafından okundu.

© 2008 - 2014 Fethiyede.com
Anasayfa | Gizlilik | Sitemap | Fethiye otelleri
Fethiyede.com web sitesinde yer alan tüm makale ve görseller Fethiyede.com editörleri tarafınızdan özenle hazırlanmaktadır. Fethiyede.com yönetiminden yazılı izin alınmadan kısmen dahi olsa kullanılması, başka bir web sitesinde yayınlanması kesinlikle yasaktır.