Fethiye ~ Ölüdeniz
» REKLAMLAR
» BÖLGELER
Fethiye
Ölüdeniz
Göcek
Dalyan
Marmaris
Datça
Bodrum
Patara
Kaş
» GEZİ YERLERİ
Fethiye'de hayat
Club Blue Dreams
Green Forest Hotel
Idaş Hotel
Göcek
Montaverde Hotel & Villas
Aes Club Hotel
Yağmur Apart Otel
Fethiye Tatili
Grand Yazıcı Mares
Fethiye'de yasam
Fethiye'de yaşamın tüm renklerini göreceksiniz yaşam tarzının her türlüne şahit olacaksınız. Fethiye'de Dünyanın her yerinden kişiler görebilirsiniz. Ülkemizin her ilinden ve Dünya üzerinde ki tüm ülkelerden burada yasayanlara rastlarsınız.

Bir çoğu için Fethiye bir aşktır. Birçoğu içinde olmazsa olmaz bir parça gibi. Bu kadar karma bir topluma sahip olması da kültürel açısından da çok renkli olmasına neden olmakta. Yasam biçimi, konuşma şiveleri farklı duyguları bir hepsi birer Fethiye asığı.

Halkın yasam tarzı hakkında bilgi vermek gerekirse:

Yörük kültürü:
Fethiye'de hala yok olmamış ama yok olmaya yüz tutmuş bir kültürdür Yörük kültürü. Belirli kesimler hala bu kültürü yasamakta ve de gelen ziyaretçilerine yaşatmaktadır.  Son yıllarda Yörüklerin başlattığı bir akım ile bu kültürün tanımı hızlı bir şekilde yapılmakta.

Yayla kültürü:
Fethiye yerli halkının hala yaşattığı bir başka kültürdür yayla kültürü. Fethiye yaylaları yaz aylarında dolar tasar şenlikler düzenlenir. Özellikle güreş gibi bir çok organizasyon yapılmakta bu güreş günlerinden bir gün önce konserler verilmekte.

Köy yaşantısı:
Fethiye köylerinde halk hala şehrin gürültüsünden uzak sade bir hayat yaşamaktadır. 

Lüks yasam:
Fethiye'de yukarıda yaşam kültürleri size uymuyorsa bu kısım tam size göre. Ölüdeniz, Çalış ve Fethiye merkezde yasayanları modern bir yasam beklemekte. Özenle düzenlenmiş sahil yolları, lüks evler ve yazlıklar sizin yaşam biçimiz olabilir.

Fethiye'de yasam kültürü oldukça renklidir yerlisi yabancısı uyum içersinde herkes kendi hayatını yaşamakta.

Kategori: Fethiye
Tags:
19 Temmuz 2013 12:45:41 tarihinde " " tarafından eklenen "" makalemiz 709 kişi tarafından okundu.

© 2008 - 2014 Fethiyede.com
Anasayfa | Gizlilik | Sitemap | Fethiye otelleri
Fethiyede.com web sitesinde yer alan tüm makale ve görseller Fethiyede.com editörleri tarafınızdan özenle hazırlanmaktadır. Fethiyede.com yönetiminden yazılı izin alınmadan kısmen dahi olsa kullanılması, başka bir web sitesinde yayınlanması kesinlikle yasaktır.